Wpis na blogu

Nowy CITROEN BERLIGO 2018

#

Nowy CITROEN BERLIGO – Bezpieczeństwo przede wszystkim. Stworzony z myślą o Tobie i Twojej rodzinie! 

 Każdy z nas chciałby mieć bezpieczny samochód. Życie i zdrowie nasze oraz bliskich nam osób jest przecież bezcenne.  Citroen wychodzi naprzeciw tym wartościom i oferuje nowego Citroena Berlingo który posiada aż 19 systemów bezpieczeństwa i wspomagających prowadzenie! Zatem dowiedzmy się o nich czegoś więcej:

 1.HEAD-UP DISPLAY– Rozwiązanie to pozwala kierowcy skupić się na drodze. W polu jego widzenia, na przeziernym ekranie ukazują się podstawowe informacje niezbędne do prowadzenia samochodu(aktualna i zalecana prędkość, wartość zdalna regulatora prędkości/ogranicznika prędkości, instrukcje nawigacyjne i ostrzeżenie o ryzyku kolizji). 

2. PARK ASSIST– To aktywna pomoc przy parkowaniu równoległym i prostopadłym. Na polecenie kierowcy system znajduje wolne miejsce, a następnie parkuje samochód w sposób automatyczny. Wystarczy tylko wrzucić wsteczny bieg następnie przyśpieszyć i hamować w odpowiednich momentach. 

3. COFFE BREAK ALERT– Zaleca kierowcy przerwę w podróży po 2 godzinach nieprzerwanej jazdy z prędkością ponad 65 km/h. 

4. SYSTEM KONTROLI UWAGI KIEROWCY – Wykrywa zmęczenie kierowcy poprzez analizę odchylenia toru jazdy w stosunku do linii na jezdni. Ostrzeżenie wyjątkowo przydatne na drogach szybkiego ruchu, przy prędkości powyżej 65 km/h. 

5. SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA – Ostrzega kierowcę o pojawieniu się innego samochodu w martwym polu widzenia za pomocą pomarańczowych piktogramów wbudowanych w lusterka boczne. Podnosi bezpieczeństwo jazdy na drogach szybkiego ruchu i na autostradach. 

6. ALARM NIEZAMIERZONEGO PRZEKROCZENIA LINII System współpracuje z kamerą rozpoznającą linię ciągłe i przerywane. Po zarejestrowaniu niezamierzonej zmiany toru jazdy układ kierowniczy przechodzi stopniowo do manewru korygującego tak, by utrzymać samochód na pierwotnym torze jazdy.

7. ROZSZERZONY SYSTEM MONITOROWANIA OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI– Rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości za pośrednictwem kamery i przekazuje te informacje kierowcy. 

8. OSTRZEŻENIE O KOLIZJI– Funkcja ostrzegająca o niebezpieczeństwie kolizji pozwala na uprzedzenie kierowcy o ryzyku kolizji jego samochodu z pojazdem poprzedzającym go na drodze. Działa za pośrednictwem czujników przy prędkości powyżej 30 km/h. 

9. ACTIVE SAFETY BREAK-Układ hamowani w sytuacjach awaryjnych, który pozwala uniknąć kolizji. Funkcjonuje przy prędkości od 5 km/h w przypadku ryzyka kolizji z obiektem nieruchomym lub poruszającym się pojazdem, także w przypadku ryzyka kolizji z pieszym. W  razie wykrycia ryzyka kolizji system informuje o tym kierowcę. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy system powoduje automatyczne wyhamowanie samochodu  

10. WSPOMAGANIE RUSZANIA NA WZNIESIENIU– Zapobiega niezamierzonego cofnięciu się samochodu na pochyłej drodze po zwolnieniu pedała hamulca. Uruchamia się automatycznie na drogach o nachyleniu przekraczającym 3% i utrzymuje samochód i utrzymuje  samochód w miejscu przed około dwie sekundy. Jest to wystarczający czas aby kierowca mógł przełożyć nogę z pedału hamulca na pedał gazu. 

11.  KAMERA COFANIA Z FUNKCJĄ TOP REAR VISION– Kamera cofania aktywuje się automatycznie przy włączeniu wstecznego biegu. Na obrazie widoczne są kolorowe linie naprowadzające. Z chwilą wykrycia  przeszkody funkcja zoom automatycznie pokazuje zbliżenie danej strefy. 

12. GRIP CONTROL Z HILL ASSIST DESCENT System antypoślizgowy, poprawiający trzymanie się drogi i regulujący obroty silnika 

13. AUTOMATYCZNE PRZEŁĄCZANIE ŚWIATEŁ System automatycznego przełączania świateł zapewnia automatyczną zmianę świateł z drogowych na mijania( i odwrotnie) w zależności d natężenia ruchu  drogowego, gdy zostaną wykryte pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka 

14. WSPOMAGANIE  PARKOWANIA CZUJNIKI Z PRZODU, Z TYŁU I Z BOKU– System informuje kierowcę o bliskości przeszkody poprzez sygnał dźwiękowy i dzięki wizualizacji strefy manewru.

15. BEZKLUCZYKOWY DOSTĘP I URUCHAMIANIE– System zdalnego dostępu i uruchamiania pozwala na zdalne otwarcie lub zamknięcie i uruchomienie samochodu. 

16. STATYCZNE DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW– Reflektory emitują dodatkową wiązkę światła na skrzyżowaniach lub łukach drogi, co poprawia widoczność i pozwala uniknąć przeszkód. 

17.ELEKTRYCZNY HAMULEC POSTOJOWY Ma dwojakie zastosowanie. Automatycznie włącza hamulce po wyłączeniu silnika oraz zwalnia je, kiedy samochód rusza  z miejsca. Hamulec ten można także włączyć i wyłączyć manualnie. 

18. AKTYWNY REGULATOR PRĘDKOŚCI Z FUNKCJĄ STOP– Wykrywa obecność pojazdu jadącego z przodu dzięki umieszczonej z przodu kamerze i automatycznie utrzymuje uprzednio określoną przez  kierowcę bezpieczną odległość, odpowiednio sterując hamowaniem bądź przyśpieszaniem. 

19. STABILIZACJA TORU JAZDY PRZYCZEPY– Kontrola stabilizacji toru jazdy przyczepy- dodatkowa funkcja sytemu stabilizacji toru jazdy ESP- wykrywa ruchy wahadłowe przyczepy  w samochodach z fabrycznym hakiem i działa na hamulce pojazdu w celu ustabilizowania toru jazdy przyczepy. 

wróć

Chcesz sprawdzić auto przed zakupem?
Umów się na bezpłatną jazdę próbną w naszym salonie

Zapraszamy do kontaktu. Na spotkaniu przedstawimy Państwu szczegółową ofertę.

#

Chcesz sprawdzić auto przed zakupem?
Umów się na bezpłatną jazdę próbną w naszym salonie

Zapraszamy do wyboru lokalizacji w Starogardzie Gdańskim lub Elblągu. Na spotkaniu przedstawimy Państwu warunki zakupu.

#

Chcesz sprawdzić auto przed zakupem?
Umów się na bezpłatną jazdę próbną w naszym salonie

Zapraszamy do wyboru lokalizacji w Elblągu lub Starogardzie Gdańskim. Na spotkaniu przedstawimy Państwu warunki zakupu.

#

Chcesz sprawdzić auto przed zakupem?
Umów się na bezpłatną jazdę próbną w naszym salonie

Zapraszamy do wyboru lokalizacji w Starogardzie Gdańskim lub Elblągu. Na spotkaniu przedstawimy Państwu warunki zakupu.

#
HADM Gramatowski
B log
F orum